REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Wielka Brytania. Sprzedaż detaliczna nurkuje

Sprzedaż detaliczna na Wyspach spadła w tym miesiącu, ponieważ koronawirus uderzył w popyt na produkty inne niż żywność, a prognozy na kwiecień są najczarniejsze od 2009 r. – poinformowała Konfederacja Przemysłu Brytyjskiego (CBI).
Foto: Bloomberg

Wskaźnik sprzedaży detalicznej według CBI wyniósł w marcu minus 3 pkt wobec 1 pkt w lutym. Jednak jest to dopiero przedsmak problemów dla branży. Wskaźnik powstaje na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród około 150 firm detalicznych i hurtowych. Jest wiodącym wskaźnikiem wydatków konsumenckich w brytyjskiej gospodarce.

CBI spodziewa się, że w kwietniu spadnie on do minus 26 pkt. Będzie to oznaczać najniższy poziom od kwietnia 2009 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA