REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

The Guardian: RBS nie pożyczy trucicielom

Royal Bank of Scotland nie będzie udzielał kredytów spółkom energetycznym, które do 2021 r. nie dostosują działalności do celów wytyczonych przez paryskie porozumienie klimatyczne.
Foto: AFP

W ramach obecnej strategii wdrażanej właśnie przez nową prezes spółki Alison Rose bank zaprzestanie też kredytowania i gwarantowania emisji papierów wartościowych tym dużym producentom ropy naftowej i gazu ziemnego, którzy nie przedstawią wiarygodnych planów takiego przekształcenia, które przyczyniłoby się do ograniczenia globalnego ocieplenia poniżej 2 stopni Celsjusza.

Bank nie będzie też udzielał kredytów ani świadczył innych usług finansowych tym spółkom, których ponad 15 proc. działalności związane jest z węglem, dopóki nie przedstawią podobnych planów transformacji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA