REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Gospodarka - Świat

The Guardian: Znowu drożeją domy na Wyspach

Po raz pierwszy od półtora roku rosną ceny domów w całej Wielkiej Brytanii. Również w Londynie i południowo-wschodniej Anglii, gdzie najbardziej spadały w minionych kilku latach.
Foto: AFP

W styczniu wzrosła zarówno liczba ewentualnych nabywców, jak i zawartych umów, a także przybyło nieruchomości wystawionych na sprzedaż. Wskaźnik obliczany na podstawie tych trzech czynników znalazł się na plusie po raz pierwszy od lipca 2018 r.

Analitycy rynku określili ten powrót optymizmu mianem „odbicia Borisa", bo koniunktura wyraźnie się poprawiła po zdecydowanym zwycięstwie kierowanej przez Johnsona Partii Konserwatywnej, co usunęło z rynku od dawna nękającą go niepewność. Ale też wszyscy są zgodni co tego, że dalsza przyszłość zależy od tego, na jakich warunkach Wielka Brytania opuści Unię. JB

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA