Giełda

WIG20 stara się wymazać poniedziałek

Indeks dużych spółek zyskuje na początku drugiej części sesji blisko 1 proc., sięgając 2242 pkt.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Od początku środowej sesji przewagą mają kupujący. WIG20 kontynuuje odreagowanie z poprzedniego dnia, kiedy testował poziom 2200 pkt. W tym miejscu wypada także dołek z połowy czerwca, zatem można mówić o formacji podwójnego dna. Zadaniem popytu jest teraz doprowadzić WIG20 powyżej poziomu otwarcia z poniedziałku.

Pod kreską z dużych spółek są tylko Allegro i LPP, ale także popyt na Dino przycichł. Można to wiązać z opublikowanymi dzisiaj danymi o sprzedaży detalicznej. Z drugiej strony Santander, CCC oraz PGE zyskują po około 3 proc. Mocne są także CD Projekt oraz PKO BP.

WIG, indeks szerokiego rynku, zyskuje 1,33 proc., docierając tym samym w okolice 67000 pkt. Bardzo dobre nastroje utrzymują się dziś na większości europejskich giełd. Z rana nieco odstawał od średniej niemiecki DAX, jednak po południu zyskuje już 0,6 proc. Po mocnej sesji na Wall Street jak na razie kontrakty na amerykański S&P500 wskazują na neutralny początek sesji.

Na rynku walut dolar utrzymuje przewagę nad euro oraz umacnia się do złotego. Środa przynosi poprawę nastawienia do kryptowalut - bitcoin zyskuje już ponad 6 proc., do około 31,5 tys. dolarów.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.