Fundusze inwestycyjne TFI

BNP Paribas TFI. Nowe fundusze w I kwartale

Na początku nowego roku oferta BNP Paribas TFI powiększy się o kilka globalnych funduszy typu master-feeder, zgodnych z kryteriami ESG.

Jarosław Skorulski, prezes BNP Paribas TFI.

Foto: materiały prasowe

– W przyszłym roku zamierzamy znacząco poszerzyć ofertę o sześć kolejnych strategii inwestycyjnych. W tym roku złożyliśmy już odpowiednie wnioski w Komisji Nadzoru Finansowego. Mamy nadzieję, że nowe subfundusze będziemy mogli zaoferować naszym klientom w I kwartale 2022 r. – zapowiada Jarosław Skorulski, prezes BNP Paribas TFI. Jak dodaje, będą to tym razem rozwiązania globalne. – Nie będzie zaskoczeniem fakt, że skorzystamy z wiedzy i wieloletniej obecności na globalnym rynku finansowym BNP Paribas Asset Management. Dzięki bliskiej współpracy i przynależności do jednej grupy kapitałowej nasi klienci będą mogli na atrakcyjnych warunkach i z zachowaniem wszystkich korzyści, jakie daje krajowy fundusz inwestycyjny, zwiększyć dywersyfikację portfeli – tłumaczy prezes BNP Paribas TFI. Nowe subfundusze będą działały w formule tzw. master-feeder, czyli krajowy fundusz będzie inwestował swoje aktywa w tytuły uczestnictwa odpowiedniego funduszu zagranicznego. – Nowe strategie umożliwią inwestowanie środków w różne klasy aktywów: akcje, obligacje czy obligacje zamienne, na różnych rynkach: w USA, Europie Zachodniej czy na rynkach azjatyckich. Warto podkreślić, że nowe subfundusze będą stosowały politykę inwestycyjną opartą na zasadach ESG, w których dobór instrumentów finansowych do portfela subfunduszu podlega kontroli pod względem wpływu na środowisko, społeczeństwo oraz ład korporacyjny – przypomina Skorulski. W tym roku aktywa BNP Paribas TFI powiększyły się z 4 mld do 4,7 mld zł.

To oczywiście nie koniec zmian w ofertach funduszy na krajowym rynku, zaplanowanych na kolejny rok. Rozwój oferty w kierunku produktów opartych na inwestowaniu zgodnie z duchem ESG przewidują także Generali Investments TFI oraz Esaliens TFI. Do tego, jak już pisaliśmy, wstępne prace dotyczące nowych produktów w ramach struktury parasoli otwartych prowadzi Noble Funds TFI. Z kolei AgioFunds TFI szykuje uruchomienie minimum jednego funduszu otwartego – Agio Akcji Azjatyckich Plus – w I półroczu. W II półroczu 2022 r. może też ruszyć następny fundusz globalny. A już w połowie stycznia mocno rozrośnie się oferta funduszy indeksowych na platformie inPZU. PAAN

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.