Fundusze inwestycyjne TFI

Skarbiec Holding: Inwestorzy zawiedzeni brakiem dywidend

Akcje Skarbca Holdingu trzy poprzednie miesiące kończyły na czerwono. Po dynamicznych zwyżkach w I kwartale nie został już prawie żaden ślad – w kwietniu kurs sięgał nawet 46 zł, a obecnie już poniżej 28 zł.
Foto: Adobestock

Słabo zaczął się także grudzień – od początku miesiąca zniżka sięga około 7 proc. Z tego ponad 3-proc. spadek nastąpił po publikacji projektów uchwał na walne zgromadzenie akcjonariuszy, które odbędzie się pod koniec roku. Wygląda na to, że spółka po raz drugi sprawi zawód inwestorom i nie podzieli się, podobnie jak w poprzednim roku, wypracowanym w roku obrotowym zyskiem. To zdaniem analityków jest główną przyczyną przeceny walorów Skarbca. Przypomnijmy, że brak dywidendy przed rokiem tłumaczono niepewną sytuacją w otoczeniu pandemii. Następnie prezes Skarbca Holdingu, Anna Milewska, kilka razy podkreślała, że decyzja o dywidendzie jest w gestii akcjonariuszy, a przypomnijmy, że głównym udziałowcem spółki jest nieznany szerzej Aoram.

– Od jakiegoś czasu dyskontowany był możliwy brak dywidendy i w opublikowanych projektach uchwał na grudniowe WZA faktycznie mowa jest o tym, że całość zysku za poprzedni rok ma być przeznaczona na kapitał zapasowy, co biorąc pod uwagę sytuację gotówkową, jest trochę dziwne i nie do końca wiadomo, skąd taka polityka – komentuje Szymon Nowak, analityk BM BNP Paribas.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.