Fundusze inwestycyjne TFI

Nareszcie można było zarobić dzięki akcjom polskich spółek

Po kilku trudnych miesiącach fundusze o strategiach uniwersalnych przyniosły średnio blisko 3 proc. zysku. Tak wysokie wyniki ostatnio widzieliśmy w lipcu. Zarządzający wierzą w dobry grudzień na GPW.
Foto: Fotorzepa, Kuba Kamiński

Znacznie lepsze nastroje na warszawskiej giełdzie w listopadzie przyniosły zdecydowaną odmianę w wynikach funduszy inwestycyjnych. Tym razem akcje polskich spółek przyniosły solidne zyski, choć na razie i tak mówimy raczej o powolnym odrabianiu tegorocznych strat.

Potrzebne są napływy

Trzeci miesiąc z rzędu królowały fundusze akcji tureckich. Tym razem wypracowały przeciętnie aż 8,3 proc. zysku. Z kolei w grupie funduszy akcji polskich o strategiach uniwersalnych jest nawet kilka takich, które przyniosły w listopadzie ponad 6 proc. zysku. Nieliczne kończyły miesiąc ze stratą, natomiast średnia w całej grupie wyniosła 2,8 proc. (w porównaniu z 5,23-proc. zwyżką WIG). To wyraźna zmiana w porównaniu z poprzednimi miesiącami. Dla przykładu miesiąc wcześniej fundusze z tej grupy przyniosły 6,6 proc. straty, z kolei we wrześniu były średnio 2,7 proc. pod kreską. Ostatnim miesiącem z zyskiem dotąd był lipiec.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.