Fundusze inwestycyjne TFI

MCI Capital TFI. Aktywa MCI spadły

MCI Capital TFI opublikowało raport funduszu MCI Private Ventures FIZ, w ramach którego działają dwa subfundusze MCI TechVentures 1.0 oraz MCI EuroVentures 1.0.
Foto: Adobestock

MCI TechVentures 1.0 w trakcie I półrocza zarobił w zależności od serii certyfikatów od 4,7 do 6,5 proc. Z kolei MCI EuroVentures 1.0 przyniósł od 7,2 do 7,4 proc. straty. Wartość aktywów netto MCI TechVentures 1.0 na koniec I półrocza 2019 r. wyniosła 715 mln zł, co oznacza spadek o 13 proc. w porównaniu z końcem 2018 r. Z kolei aktywa MCI.EuroVentures 1.0 wzrosły w tym samym okresie o 3 proc., do 1,058 mld zł. MCI Private Ventures FIZ w I półroczu tego roku przeprowadził emisje certyfikatów inwestycyjnych na łączną kwotę 40 mln zł (w całości subfundusz MCI TechVentures 1.0) oraz zrealizował wykupy na łączną kwotę 110,6 mln zł (w tym 26,5 mln zł subfundusz MCI EuroVentures 1.0 oraz 84,1 mln zł subfundusz MCI.TechVentures 1.0 – czytamy w sprawozdaniu.

„Korzystając z dobrej koniunktury na rynkach spółek technologicznych rozpoczęty został proces sprzedaży kilku spółek tego typu z portfela inwestycyjnego funduszu. Fundusz będzie dążyć do tego, aby te transakcje zostały przeprowadzone po cenach wyższych niż te z końca I półrocza 2019 r. (...)" – czytamy. paan

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.