Fundusze inwestycyjne TFI

Więcej papierów skarbowych w TFI

W lutym, w okresie sporych wzrostów rentowności obligacji skarbowych, w portfelach funduszy inwestycyjnych przybyło rządowych papierów – wynika z danych Ministerstwa Finansów.
Foto: Adobestock

W lutym zadłużenie w krajowych skarbowych papierach wartościowych wzrosło o 16,2 mld zł, do 804,7 mld zł. Jak informuje MF, złożył się na to silny wzrost zadłużenia wobec krajowych inwestorów pozabankowych i banków (w tym NBP) o odpowiednio 11,6 mld zł (do 228,4 mld zł) i 4,5 mld zł (do 436,9 mld zł) oraz niewielki wzrost zadłużenia wobec nierezydentów (o 0,2 mld zł, do 139,4 mld zł).

Wartość papierów skarbowych w funduszach inwestycyjnych wzrosła w lutym o ponad 1 mld zł, do 49,6 mld zł. To najwięcej od maja zeszłego roku. Był to też piąty z rzędu miesiąc dużego popytu TFI na obligacje skarbowe.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.