Fundusze inwestycyjne TFI

PPK: Santander TFI tnie opłaty w funduszach

Santander TFI, które z końcem grudnia miało zgromadzone około 2,4 mln zł w funduszach powstałych pod pracownicze plany kapitałowe, informuje o zmniejszeniu opłat za zarządzanie w tych funduszach.
Foto: parkiet.com

„Trwa druga tura zapisów do PPK. Aby oferta Santander TFI w zakresie PPK była jeszcze bardziej atrakcyjna i korzystna dla klientów, zarząd towarzystwa zdecydował o stałym (nie tylko w ramach okresowej promocji) obniżeniu stawek opłaty za zarządzanie" – czytamy w komunikacie. „Dzięki obniżce opłat to jedna z najtańszych ofert PPK na rynku" – przekonuje Santander TFI. Po obniżkach do końca roku najwyższa opłata stała w subfunduszach Santander PPK sięgnie 0,4 proc., a najniższa 0,2 proc. Na obniżki opłat w funduszach PPK zdecydowała się większość instytucji oferujących, szczególnie te należące do dużych grup kapitałowych.

Zgodnie z raportem IZFiA największe aktywa w PPK ma rynkowy lider, czyli PKO TFI, i sięgały one na koniec grudnia 27,5 mln zł. Za nim jest NN Investment Partners TFI, które zgromadziło 10,3 mln zł. Trzecie jest TFI PZU, które miało 8,7 mln zł w PPK. – Taki poziom aktywów na koniec grudnia wynika z faktu, że zdecydowana większość przedsiębiorców, którzy zawarli z TFI PZU umowy o zarządzenie PPK, zaczęła odprowadzać wpłaty dopiero w styczniu – tłumaczy Damian Ziąber, rzecznik Grupy PZU. paan

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.