REKLAMA
REKLAMA

Forex

Czy to początek końca mocnego dolara?

W ostatnich tygodniach para EUR/USD porusza się na północ. Nie zmieniło się to nawet po ubiegłotygodniowych wydarzeniach z Rezerwą Federalną w roli głównej.
Foto: Bloomberg

W ostatnich dniach rynek walutowy żył przede wszystkim posiedzeniem amerykańskiej Rezerwy Federalnej oraz danymi z tamtejszego rynku pracy. Wydarzenia te mogły odcisnąć znaczące piętno na dolarze. Patrząc jednak na reakcję rynkową, można powiedzieć, że wpływ tych informacji na notowania USD był raczej ograniczony. Dolar, tak jak przez niemal cały październik, pozostał słaby. Czy więc na dobre można powiedzieć, że „zielony" przechodzi do defensywy?

Dziwne zachowanie

Poprzedni miesiąc główna para walutowa EUR/USD rozpoczynała przy poziomie 1,09, a kończyła go w okolicach 1,115. Słabości dolara nie była w stanie zakończyć nawet Rezerwa Federalna, która w ubiegłym tygodniu zgodnie z oczekiwaniami ścięła stopy procentowe, a jednocześnie dała do zrozumienia, że trzeba się liczyć z końcem okresu dostosowania stóp w USA do sytuacji gospodarczej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA