REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Forex

Sporo walut straciło przez ropę. Na razie trudno o odreagowanie

Ucieczka inwestorów do dolara z jednej strony oraz przecena ropy naftowej z drugiej przyniosła silne spadki wielu walut.
Foto: Bloomberg

Waluty rynków wschodzących mają za sobą kilka trudnych tygodni. Są jednak takie waluty (również z rynków rozwiniętych), które od początku roku zostały przecenione nawet o 20–30 proc. wobec dolara czy euro.

Wyprzedaż walut EM

Chodzi np. o meksykańskie peso, rosyjskiego rubla oraz koronę norweską. Ciężarem okazały się problemy rynków wschodzących i zniżka cen ropy naftowej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA