REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Eurohold: Ekspansja przynosi efekty

Od stycznia do końca września bułgarski holding wypracował znacznie wyższe przychody niż przed rokiem. Notowania Euroholdu rosły podczas poniedziałkowej sesji o 14,5 proc., do 5,5 zł, jednak wolumen obrotu był niski.
Foto: materiały prasowe

W ciągu trzech kwartałów Eurohold wypracował przychody na poziomie 1,16 mld lewów (2,55 mld zł), co oznacza wzrost o 33 proc. rok do roku. EBITDA wzrosła do 25,4 mln lewów (55,8 mln zł), czyli o 3 proc. rok do roku.

– Wypracowane dane operacyjne są wynikiem dobrego, spójnego i stabilnego zarządzania. Będziemy nadal realizować wybraną strategię rozwoju, która obejmuje przejęcia na rynkach, na których działamy, a także akwizycje na nowych rynkach, jeżeli będą atrakcyjne okazje. Udane umowy, które podpisaliśmy przez ostatnich parę lat, przyczyniły się w dużej mierze do rozwoju naszej firmy. Jesteśmy zadowoleni z naszej ekspansji na nowe rynki w krajach WNP, której dokonaliśmy w 2015 r., bowiem jest ona opłacalna. Trzy kraje, w których działamy w tym regionie (Rosja, Ukraina i Gruzja), generują ponad 15 proc. przychodów i odpowiadają za ponad 30 proc. zysków naszego ubezpieczyciela EIG. Osiągnięte wyniki są wyraźnym dowodem tego, że Eurohold jest zdolny do akwizycji, integrowania i zarządzania firmami na nowych rynkach – skomentował Kiril Boshov, prezes Euroholdu Bułgaria.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA