Finanse

Debiut kontraktów na akcje Allegro

Nieco ponad tydzień po pojawieniu się na giełdzie firmy Allegro, na parkiecie zadebiutowały też kontrakty na akcje tej firmy.
Foto: AFP

Do obrotu wprowadzone zostały trzy serie kontraktów terminowych, wygasające: w grudniu 2020 r., marcu 2021 r. oraz czerwcu 2021 r. Mnożnik dla tych instrumentów wynosi 100.

- GPW gotowa jest do szybkiego wprowadzania nowych kontaktów terminowych na pojedyncze akcje, jak tylko zaobserwujemy duże zainteresowanie inwestorów instrumentem bazowym oraz nawiążemy współpracę z animatorem rynku. Debiut spółki Allegro był historycznie największym debiutem, na akcje spółki zapisało się wielu inwestorów instytucjonalnych i ponad 36 tys. inwestorów indywidualnych. Wielkość spółki, imponujące obroty na pierwszych sesjach, szybka ścieżka wejścia do indeksu WIG20 oraz innych globalnych indeksów - te fakty skłoniły zarząd GPW do podjęcia decyzji o wprowadzeniu do obrotu kontraktów na Allegro zaledwie tydzień od debiutu giełdowego spółki - podkreśla Izabela Olszewska, członek zarządu GPW.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.