REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Prace nad strategią idą zgodnie z planem

W poniedziałek ma się odbyć dalsza część konferencji uzgodnieniowej w sprawie strategii rozwoju rynku.

Marian Banaś, nowy minister finansów.

Foto: Archiwum

Ci, którzy się martwią, że zmiana na stanowisku ministra finansów zakłóci prace nad strategią rozwoju rynku kapitałowego, mogą przynajmniej na razie spać spokojnie. Resort zgodnie z harmonogramem zamierza kontynuować prace nad dokumentem. Jeśli faktycznie tak się stanie, to ten miesiąc może mieć niebagatelne znaczenia dla strategii.

Optymistyczne przesłanie

Strategia rozwoju rynku kapitałowego przez wiele lat była dość kłopotliwym tematem. Kolejni ministrowie finansów dużo mówili o potrzebie jej stworzenia, ale kiedy przychodziło co do czego, niewiele z tego wynikało. Prace nad strategią tak naprawdę przyspieszyły, kiedy na czele resortu stanęła Teresa Czerwińska. Udało się nawet stworzyć projekt strategii i przekazać go do konsultacji społecznych. Nie dziwne więc, że zmiana na stanowisku szefa MF (Teresa Czerwińska została zastąpiona przez Mariana Banasia) wprowadziła niepewność wśród uczestników rynku kapitałowego. Pojawiły się pytania, czy przypadkiem strategia znowu nie zostanie odłożona na półkę i słuch o niej zaginie. Na razie nic na to nie wskazuje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA