REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Pierwszy dzień konferencji WallStreet 22 - relacja na żywo

Ruszyła kolejna edycja konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Pogoda w Karpaczu wyśmienita, frekwencja dopisała.
parkiet.com

19.50

Gościem Andrzeja Pałasza w studio #PROSTOzKARPACZA był Wojciech Narczyński, prezes iFirmy. Rozmowa dotyczyła planów rozwoju spółki w Polsce i zagranicą.

19.20

Jarosław Grzywiński w studiu Parkiet TV opowiadał o GetBacku, startupach na GPW, wprowadzeniu kontraktów na bitcoina i WIG-gry

19.14

To już tradycja tej konferencji, że swój wykład prowadzi Wojciech Białek. Nie mogło go również zabraknąć w naszej relacji. Rozmawialiśmy o graniu na inwestorskich nerwach, bo ekspert właśnie tej tematyce poświęcił tegoroczną prelekcję. Okazuje się, że Indeks Nastrojów Inwestorów Indywidualnych można wykorzystać do strategii kontrariańskiej, a więc grać wbrew humorowi ogółu. Strategia ta ma wysoką skuteczność, a że teraz indeks jest na skrajnie niskich poziomach, to Białek nie wyklucza odbicia WIG20 w kierunku 2400 pkt. W dłuższym terminie nadal obowiązuje jednak rynek niedźwiedzia, co widać zarówno na wykresie WIG20, mWIG40, jak i sWIG80.

 

18.05

Leszek Czarnecki, autor książki „Lider Alfa” - Przed 2020 r. zdążę zrestrukturyzować swoje firmy. Na Liderze Alfa pełna sala kinowa.

 

18.00

Gość specjalny konferencji dr Leszek Czarnecki

 

16.18

Tym razem w naszym telewizyjnym studiu Szczepan Bentyn, prezes Pracowni Nowych Technologii. A więc czas na tematykę kryptowalut i blockchaina.

15.18

Konferencji towarzyszą targi firm

14.30

W wyjazdowym studiu Parkiet TV w Karpaczu kolejny gość. Tym razem Grzegorz Zalewski, ekspert DM BOŚ.

 

13.30

Gościem w Parkiet TV w Karpaczu był Michał Masłowski, wiceprezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Rozmowa m.in. o obecnej sytuacji na GPW i o kryptowalutach

13.07

Michał Kornacki nie wyklucza, że w przyszłości IMS może płacić, podobnie jak Ifirma, dywidendę co kwartał, choć na ten moment za wcześnie na konkretne deklaracje.

13.01

Całą salę zebrała dyskusja, w której uczestniczą Michał Kornacki, prezesa IMS, Wojciech Narczyński, prezes Ifirma oraz Michał Sadowski, prezes Brand 24.

Ostatnie lata były dla nas udane. Zazwyczaj nasze wyniki przekraczają prognoz. Jest to efekt tego, że odwróciliśmy proces budżetowania, o którym zwykle decyduje prezes. U nas ten proces zaczyna się od dołu - tłumaczy Michał Kornacki, prezes IMS.

- Nie znam się tak dobrze na rynku finansowym, by mówić teraz o tym, czy będziemy płacić dywidendę. Skupiam się na pozyskiwaniu klientów - przyznaje Michał Sadowski, prezes Brand 24.

12.58

W studiu Parkiet TV w Karpaczu gościł Michał Sadowski z Brand24. Co powiedział?

12.50

Rusza wykład Marcina Stebakowa z Vestor DM o tym, co decyduje o wycenie spółek z branży wydobywczej na przykładzie KGHM-u, JSW i Bogdanki.

- Wycena KGHM sądząc po cenach miedzi powinna wynosić około 140 zł. Jakiś czas temu kurs miedziowego giganta oderwał się jednak od notowań surowca. Wpływ na to miały wiadomości o budowie elektrowni jądrowej w Polsce i problemy produkcyjne. Warto zwrócić uwagę, że nie było widać reakcji na notowaniach KGHM nawet podczas ostatniego odbicia dolara - mówi Stebakow. Zwraca uwagę, że popyt na miedź będzie rósł w związku z rozwojem przemysłu i elektryfikacji zacofanych regionów.

12.45

Co słychać teraz w Karpaczu? Konferencja się rozkręca

 

9.54

- Inwestorzy, nie bójcie się zadawać głupich pytań! - podsumował Zalewski z DM BOŚ.

9.49

- Zasada Warrena Buffetta mogła się sprawdzić w przypadku GetBacku - jeśli nie jesteś w stanie dokładnie zrozumieć jakiegoś biznesu to odpuść sobie tę inwestycję - przypomina Zalewski z DM BOŚ.

9.37

Na początek Grzegorz Zalewski o psychologii inwestowania. Który stan dla inwestora jest bardziej niebezpieczny: euforia czy panika?

 

- Nie wartościowałbym tego. Oba te stany mają swoje negatywne strony. Euforia daje sporo optymizmu, ale może zaślepić inwestora. Ciężko jednak wskazać, który z tych stanów jest gorszy. Bo spadki giełdowe mogą zrodzić wiele problemów emocjonalnych itd. Czasem lepiej jest więc sprzedać akcje nawet ze stratą, ale odciąć się od złych emocji - mówi Grzegorz Zalewskim z DM BOŚ.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA