Energetyka

Columbus Energy. Kwartalne wyniki: nie wszędzie zwyżki

Columbus Energy w minionym kwartale zwiększył przychody, utrzymując EBITDA na zbliżonym poziomie, jednak zysk netto jest mniejszy niż rok wcześniej. Na półmetku poniedziałkowej sesji akcje taniały o ponad 4 proc., do 40,5 zł.
Foto: Bloomberg

W I kwartale przychody grupy wyniosły 157,9 mln zł wobec 125,9 mln zł rok wcześniej. EBITDA była porównywalna rok do roku i wyniosła 20,05 mln zł. Z kolei zysk netto wyniósł 8,6 mln zł, wobec 13,5 mln zł rok wcześniej.

Spółka tłumaczy, że poza czynnikami makroekonomicznymi, związanymi z kolejną falą pandemii i zastojem gospodarczym, na wyniki grupy w I kwartale miały wpływ poczynione w tym czasie inwestycje. Jedną z nich było opracowanie innowacyjnej usługi „Prąd jak powietrze", ogłoszonej w lutym, dzięki której możliwe jest efektywniejsze wykorzystanie energii z fotowoltaiki. Columbus zapewnia, że po wielomiesięcznych przygotowaniach spółka już w najbliższych tygodniach zacznie dostarczać usługę bilansowania i sprzedaży energii dla prosumentów, dzięki czemu nawiąże z nimi trwałą, wieloletnią współpracę. Obecnie społeczność Columbusa tworzy już 38 tys. prosumentów i użytkowników rozwiązań opartych o OZE.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.