REKLAMA
REKLAMA

Crowdfunding

Crowdfunding: żadna z platform nie chce licencji maklerskiej

Nadal platformy prowadzące zbiórki crowdfundingu udziałowego nie zgłaszają się po licencję Komisji Nadzoru Finansowego. Teoretycznie powinny to uczynić do 21 kwietnia.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

W tym roku na giełdzie zadebiutowały cztery spółki. Na NewConnect pojawiło się ośmiu graczy. Tymczasem tylko jedna platforma crowdfundingu udziałowego Beesfund przeprowadziła 15 emisji papierów, a do końca roku planuje ich 40.

Crowdfunding rozwija się żywiołowo. Tymczasem trwa impas między platformami a Komisją Nadzoru Finansowego, która nakazują im ubiegać się o licencje. Do dzisiaj nikt się po nie zgłosił.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA