REKLAMA
REKLAMA

Chemia

Akcje spółki tracą na wartości

Przez zdecydowaną większość czwartkowej sesji akcje Ciechu powoli, ale systematycznie traciły na wartości. Chwilami ich kurs spadał o 6 proc., czyli do 30 zł. To jedne z najniższych notowań walorów spółki w ostatnich latach.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Powodem wyprzedaży były zapewne informacje o oddaleniu przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie skargi firmy na decyzję fiskusa określającą wysokości jej zobowiązania z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych za 2012 r. Ciech już jakiś czas temu uregulował podatek we wskazanej wysokości, czyli 43,7 mln zł plus 22,7 mln zł z tytułu odsetek za zwłokę. Nie oznacza to jednak, że się zgadza z decyzją fiskusa i sądu. Spółka i jej doradcy poinformowali, że zamierzają podjąć dalsze czynności procesowe, wnosząc skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Spółki z grupy kapitałowej Ciechu są obecnie w sporze z fiskusem w kilku sprawach. Dotyczą one m.in. odmiennej interpretacji przepisów oraz rozliczania podatku dochodowego i VAT.

Notowaniom akcji nie pomaga też wstrzymana produkcja sody w Rumunii. To następstwo wypowiedzenia umowy przez jej jedynego dostawcę, elektrociepłownię CET Govora, która zażądała znacznie wyższych opłat za parę, niż wcześniej obowiązywały. TRF

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA