REKLAMA
REKLAMA

Chemia

Ciech wynegocjował podwyżki cen swojego kluczowego produktu

Zarząd chemicznej spółki i analitycy widzą dobre perspektywy dla rynku sody w 2020 r. Zgodnie z oczekiwaniami Ciech może w tym roku liczyć na wyższe ceny w kontraktach handlowych z klientami.

Znajomość potrzeb rynku pozwoliła nam na zawarcie korzystnych kontraktów po cenach wyższych niż rok wcześniej – zapewnia Dawid Jakubowicz, prezes Ciechu.

Foto: materiały prasowe

Ciech zakończył negocjacje kontraktów na cały 2020 r. dotyczących dostaw swojego sztandarowego produktu – sody kalcynowanej używanej m.in. do produkcji szkła. Spółce udało się uzyskać wyższe ceny niż rok wcześniej, choć sytuacja na rynku sody nie była w pełni sprzyjająca.

Dobre perspektywy

Zarząd przekonuje, że wzrost cen był wynikiem m.in. rosnących kosztów uprawnień do emisji CO2. – Działania dotyczące sprzedaży prowadziliśmy w otoczeniu lekkiego spowolnienia w branży automotive oraz budowlanej, a także silnej konkurencji na rynku. Pozytywna kontraktacja to efekt naszych przewag konkurencyjnych: bardzo dobrej jakości produktu, stabilnych dostaw i wzorowej obsługi klientów – przekonuje Dawid Jakubowicz, prezes Ciechu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA