Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

1. Agroton wybija się z układu hossy

Foto: GG Parkiet

Od końca października kurs akcji ukraińskiej spółki pozostaje pod presją podaży. Cena spadła od tego momentu o 47 proc., przebijając po drodze linię hossy i średnie z 50 i 200 sesji. Te dwie ostatnie są o włos od utworzenia formacji krzyża śmierci, która ostatecznie potwierdzi wejście w układ bessy. W ostatnim czasie cena zatrzymała się na strefie wsparcia 5,5–5 zł, co przy wyprzedanych RSI i MACD daje szanse na korektę. W szerokim ujęciu więcej argumentów przemawia jednak na korzyść podaży.

2. Mabion nie poradził sobie z oporem

Foto: GG Parkiet

Od czerwca cena akcji biotechnologicznej spółki nie może pokonać strefy oporu 80–90 zł. Ostatnia, grudniowa, próba zakończyła się wyraźnym zwrotem na południe. W minionym tygodniu na wykresie pojawiły się trzy spadkowe świece, a cena przebiła w dół średnie z 50 i 200 sesji. Przerwana została też sekwencja coraz wyższych dołków w długoterminowej formacji trójkąta zwyżkującego, co zwiększa ryzyko silniejszej wyprzedaży. Oscylatory RSI i MACD mają jeszcze przestrzeń do spadków. Najbliższe wsparcie jest w okolicy 56 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.