Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: CD Projekt, Mercator i Sanwil

Aktualizacja danych: 11.12.2020, godz. 15.00
Foto: Adobestock

1. CD Projekt poniżej 200-sesyjnej średniej

Foto: GG Parkiet

„Cyberpunk 2077" nie spodobał się inwestorom. W ciągu pięciu ostatnich sesji, od maksimum do minimum, akcje CD Projektu potaniały o 33,6 proc. Kurs spadł poniżej średnich z 50 i 200 sesji, a w piątek naruszył dołek poprzedniej korekty, czyli 320 zł. Biorąc pod uwagę fakt, że przy 450 zł wyklarowała się formacja podwójnego szczytu, a wspomniane średnie są bliskie utworzenia krzyża śmierci, zasadne jest mówienie o ryzyku zmiany długoterminowego trendu. Należy jednak pamiętać, że mamy do czynienia z CD Projektem, który już nieraz wychodził z głębokich korekt.

2. Mercator na poziomie listopadowego dołka korekty

Foto: GG Parkiet

Gwiazda covidowej hossy od połowy października nie może wrócić na wzrostową ścieżkę. Cena pozostaje w układzie korekty, która przyjęła formę kanału spadkowego. Zniżka zaczęła się z 770 zł, a w minionym tygodniu kurs dotarł już do 409 zł. Zaledwie 6 zł niżej znajduje się listopadowe minimum. Jego przebicie będzie sygnałem kontynuacji przeceny. Dolna granica wspomnianego kanału znajduje się przy 340 zł i jest to potencjalny zasięg tej fali. Scenariusz spadkowy wspierają RSI i MACD, które wciąż nie dotarły do granicy wyprzedania.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.