Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Celon Pharma, Columbus Energy i KGHM

Foto: Adobestock

1. Celon Pharma na najniższym poziomie od roku

Foto: GG Parkiet

Od kwietnia cena akcji farmaceutycznej spółki porusza się w trendzie spadkowym, który stanowi średnioterminową falę w obrębie długoterminowej konsolidacji. Ta ostatnia rozciąga się od 50 zł do 27 zł. Dolna granica stanowi potencjalny cel obecnej fali. W minionym tygodniu kurs dotarł już do 32,8 zł. To najniższy poziom od roku. Rynek kontynuuje wyprzedaż, a średnia z 50 sesji stanowi najbliższy opór (37,25 zł). Niedźwiedzie wspierają spadające oscylatory MACD i RSI, które jeszcze nie dotarły do swoich stref wyprzedania.

2. Columbus Energy niczym spadający nóż

Foto: GG Parkiet

Gwiazda małego parkietu z lat 2019–2020 trochę przygasła. Od 1,5 roku cena jest pod presją podaży i porusza się w trendzie spadkowym. Kurs jest poniżej średnich z 50 i 200 sesji, które wyznaczają pasmo oporowe (29–39 zł). W ostatnią środę cena spadła o 15,9 proc. przy wyraźnie podwyższonym wolumenie. Bessa przyspiesza, a na średnioterminowym horyzoncie są dołki z początku pandemii 10–9 zł. Oscylatory RSI i MACD są już mocno wyprzedane, co w krótkim terminie daje szanse na korektę, choć należy pamiętać o wysokim ryzyku łapania spadającego noża.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.