Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik

1. Alior Bank najwyżej od lipca 2019 roku

Foto: GG Parkiet

Sektor bankowy wciąż pozostaje mocny, a w minionym tygodniu wsparła go niespodziewana decyzja RPP o podwyżce stóp. Tylko w czwartek nowe szczyty hossy wyznaczyło aż osiem banków, w tym tytułowy Alior. Jego notowania poruszają się w stabilnym trendzie wzrostowym. Cena respektuje średnią z 50 sesji, czego przykłady widać było w ostatnich tygodniach. W piątek kurs rósł nawet do 52 zł. To najwyższy poziom od ponad dwóch lat i klasyczny sygnał kontynuacji hossy. Wspomniana średnia (obecnie 43,8 zł) pozostaje wsparciem.

2. Amica próbuje bronić technicznego wsparcia

Foto: GG Parkiet

Producent AGD to propozycja dla tych, którzy grają kontrariańsko. Cena akcji porusza się bowiem od czerwca w kanale spadkowym i w minionym tygodniu dotarła do jego dolnej granicy. Co ciekawe – w tej okolicy zbiegają się długoterminowe wsparcia (140 zł), więc nie dziwi fakt, że kurs zaczął się stabilizować. Jednocześnie RSI wszedł w strefę wyprzedania, a MACD zaczął zakręcać w górę. Widać więc symptomy odreagowania. Jeśli cena odbije w górę, kurs może ruszyć do górnej granicy kanału, co stwarza krótkoterminową okazję.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.