Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Dino Polska, KGHM i Santander

Foto: Fotorzepa/Robert Gardziński

1. Jaki obraz Dino Polska po minionym tygodniu?

Foto: GG Parkiet

Dino Polska to oczywiście jedna z najsilniejszych spółek w WIG20 oraz na GPW w tym roku. Akcje w ostatnim czasie ustanawiały nowe rekordy, a wycena sieci sklepów przebiła PKN Orlen. Intensywną zwyżkę notowań część inwestorów zaczęła jednak wykorzystywać w ostatnich dniach do realizacji zysków, a chętnych do zakupów akcji przy wysokich wskaźnikach jest już mniej. Stąd na wykresie tygodniowym walorów Dino pojawiła się świeca objęcia bessy. W krótkim terminie sytuacja zaczyna więc sprzyjać niedźwiedziom.

2. Zadyszka kupujących walory KGHM

Foto: GG Parkiet

KGHM Polska Miedź to kolejna gwiazda wśród krajowych blue chips w ostatnich tygodniach. Akcje mocno zyskiwały na fali drożejących surowców, przede wszystkim srebra i miedzi. W sierpniu byki złapały jednak zadyszkę, a od dłuższego czasu kurs nie jest w stanie przebić się przez pułap 140 zł. Kilkakrotne nieudane próby ataku byków mogą w końcu skłonić szersze grono inwestorów do realizacji szybkich zysków. Sygnałem ostrzegawczym będzie zejście kursu w okolice 130 zł za walor, a następnie przebicie linii krótkoterminowego trendu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.