Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. Lentex opuszcza bazę, a krzyż śmierci blisko

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji producenta wykładzin poruszał się w od grudnia 2020 r. w konsolidacji między 11 i 10 zł. Miesiąc temu zaczęła się fala spadkowa, która w minionym tygodniu doprowadziła do wybicia dołem z tego układu. W piątek cena spadała nawet do 9,92 zł. Ruch w dół był na tyle silny, że średnia z 50 sesji zaczęła spadać i zbliża się od góry do 200-sesyjnej. Jeśli dojdzie do przebicia, na wykresie pojawił się formacja krzyża śmierci, która wzmocni sygnał sprzedaży, wynikający z wybicia dołem z konsolidacji. Pułap 10 zł stanowi teraz najbliższy opór.

2. Lubawa walczy na ważnym wsparciu

Foto: GG Parkiet

Od roku notowania akcji producenta tkanin poruszają się horyzontalnie. Przez cały ten czas kurs oscylował wokół średnich z 50 i 200 sesji. Początek sierpnia przyniósł silniejszy spadek, a cena odchyliła się w dół od dominującego przedziału wahań. Miniony tydzień przyniósł wąską konsolidację na strefie wsparcia 1,3–1,2 zł. Popyt walczy o utrzymanie się w ruchu bocznym, ale odchylenie od średnich jest na tyle silne, że ryzyko pogłębienia spadku wyraźnie wzrosło. Jeśli 1,2 zł pęknie, cena może spaść do psychologicznej bariery 1 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.