Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Kernel, LPP i MFO

Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

1. Kernel z kontrariańskim odbiciem od wsparcia

Foto: GG Parkiet

W połowie lutego notowania akcji ukraińskiej spółki weszły w konsolidację w przedziale 50–60 zł. Pod koniec lipca kurs przetestował dolną granicę, która pokrywa się z ruchomym wsparciem w postaci 200-sesyjnej średniej. Zbiegło się to w czasie z testem granicy wyprzedania na RSI(14). W piątek doszło do silnego odbicia. Po południu cena rosła o blisko 8 proc. Można więc mówić o kontrariańskim odbiciu, które wspiera zawracający w górę MACD. Z tej perspektywy AT sugeruje ruch przynajmniej do 60 zł. Pułap 50 zł pozostaje wsparciem.

2. LPP z historycznym rekordem notowań

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji odzieżowego giganta porusza się w długoterminowym trendzie wzrostowym. W lipcu cena weszła w fazę płaskiej korekty, poruszając się w wąskim paśmie wahań pod poziomem 14 000 zł. Ostatnie trzy sesje upłynęły jednak pod dyktando popytu i w piątek po południu kurs dotarł do 14 050 zł. To nowy historyczny szczyt notowań LPP. Mamy więc potwierdzenie siły trendu i klasyczny sygnał jego kontynuacji. Taki scenariusz wspiera zawracający w górę MACD i RSI(14), który rośnie, ale do granic wykupienia jeszcze nie dotarł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.