Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Comarch, Erbud i Forte

Foto: Adobestock

1. Comarch testuje ważną średnią kroczącą

Foto: GG Parkiet

Cena akcji przedstawiciela branży IT jest od połowy czerwca w fazie korekty. Cena konsolidowała się w ostatnim czasie tuż pod poziomem 250 zł, by w minionym tygodniu zejść niżej i naruszyć średnią z 50 sesji. Ta ostatnia pokrywa się z lokalnym wsparciem 232 zł. W piątek popyt wykorzystał barierę i podjął próbę powrotu na wyższe pułapy. Schłodzone oscylatory RSI i MACD, a także podwyższony ostatnio wolumen sprzyjają tezie, że cena kończy właśnie korektę. Wyjście nad 250 zł będzie tego potwierdzeniem.

2. Kurs Erbudu w górę, jak od linijki

Foto: GG Parkiet

Przedstawiciel branży budowlanej to propozycja dla fanów podążania za trendem. Kurs akcji zwyżkuję bowiem w relatywnie spokojnym tempie. Korekty są płytkie i od początku roku skutecznie zatrzymuje je średnia z 50 sesji. Pod koniec czerwca na wykresie widać było przyłożenie kapitału, co wypchnęło kurs na szczyty hossy. Cena jest o włos od 100 zł, a okrągły poziom można traktować jak opór. Oscylatory są już wysoko, więc należy się liczyć ze schłodzeniem, niemniej w szerokiej ramie czasowej byki są tutaj bezpieczne.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.