Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Sunex, XTB i Ursus

Foto: Adobestock

1. Sunex bliski formacji krzyża śmierci

Foto: GG Parkiet

W tym roku zbladł nieco blask branży fotowoltaiki. Dobrym przykładem jest Sunex. Kurs akcji odbił się w kwietniu od oporu 7,5 zł i spada. Cena przebiła średnie z 50 i 200 sesji, a w minionym tygodniu dotarła do 5,2 zł. To najniższy poziom od stycznia. Wspomniane średnie dzieli 20 gr, więc ich skrzyżowanie (krzyż śmierci) jest niemal pewne. To zwiększa ryzyko pogłębienia przeceny. Najbliższe wsparcia są w okolicy grudniowych dołków (4,5 zł). Z kolei nisko położone oscylatory mogą prowokować korekty. Najbliższy opór to 5,85 zł.

2. Cena akcji XTB atakuje dzienną dwusetkę

Foto: GG Parkiet

Notowania akcji brokera są od roku w trendzie horyzontalnym. Cena wykazuje niską zmienność (patrz ATR i małe świece), której towarzyszy mały wolumen. Od miesiąca kurs jest pod lekką presją podaży, czego efektem jest przebicie średniej z 50 sesji i zejście w ub. tygodniu do jej 200-sesyjnego odpowiednika. Jeśli podaż pójdzie za ciosem, możemy mieć do czynienia z sygnałem długoterminowego przesilenia. Kluczowe wsparcia są w strefie 14–13 zł, a wciąż niewyprzedane oscylatory zwiększają ryzyko, że bariery te będą ściągać do siebie kurs.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.