Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Astarta, Groclin i PGE

Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

1. Astarta koryguje notowania do średniej

Foto: GG Parkiet

W wyniku trwającego od marca odbicia akcje ukraińskiej spółki zyskały ponad 100 proc. Kurs przebił wstęgę średnich z 50, 100 i 200 sesji i dotarł pod 20 zł. W tej okolicy znajduje się silny opór, wzmocniony lokalnymi szczytami z lutego, stycznia i listopada. Spadek z minionego tygodnia potwierdził tę siłę. Cena cofnęła się do 15,7 zł i doszło do retestu dziennej dwusetki. Jednocześnie MACD i RSI(14) zakręciły w dół. Jeśli długoterminowa średnia pęknie, może to oznaczać powrót do długoterminowej bessy i ruch w kierunku dna przy 9 zł.

2. Groclin wraca na ścieżkę bessy

Foto: GG Parkiet

Pod koniec maja kurs akcji przedstawiciela branży motoryzacyjnej zatrzymał się na 1,77 zł. To opór wyznaczony przez lokalne szczyty z poprzednich miesięcy. Kurs zaczął zniżkować, a na MACD powstał podwójny szczyt. W minionym tygodniu cena dotarła już do 1,395 zł, co oznacza, że spadła poniżej 200- i 50-sesyjnej średniej. Ta ostatnia przestała rosnąć, co oddala scenariusz złotego krzyża. Najbliższe wsparcie wyznaczają lokalne dna z przełomu kwietnie i maja, zlokalizowane przy 1,2 zł. Jeśli bariera pęknie, Groclin może wrócić na ścieżkę bessy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.