REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Dino Polska, Eurocash i LPP

Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

1. Dino Polska dociera do linii oporu

Foto: GG Parkiet

Akcje Dino po mocnym wahnięciu spowodowanym informacją na temat podatku handlowego szybko wróciły do poprzednich poziomów i poruszają się wokół poziomu 125 zł. Notowania w ostatnich dniach jednak się zawężają. Nawet zwyżkowe sesje kończą się sporo poniżej poziomów maksymalnych z danego dnia. Do tego od góry problem może stanowić linia trendu spadkowego, poprowadzona od historycznego szczytu przez poziom otwarcia z pamiętnej sesji, gdy akcje staniały o 12,5 proc. Byki mogą się bronić w okolicach 120 zł za walor.

2. Eurocash nie radzi sobie z oporem

Foto: GG Parkiet

To kolejna po Dino spółka z branży handlowej. W tym przypadku również odrobienie strat wywołanych komunikatem z Unii Europejskiej poszło dość sprawnie. Natomiast strefa nieco powyżej 20,5 zł za walor stanowi dużą barierę przed kontynuacją wzrostu. Tu także poziomy zamknięcia w ostatnich dniach są zdecydowanie niżej od maksymalnych. Warto też zauważyć wzrost obrotów przy lokalnych szczytach, co sugeruje chęć realizacji zysków. Całkiem możliwy jest zatem powrót poniżej poziomu 19,5 zł za walor.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA