Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena: Agora, Agroton i PKO BP

Aktualizacja danych: 10.06.2020, godz. 14.00
Foto: Adobestock

1. Agora z problemami przy spadkowej luce

Foto: GG Parkiet

Od marca kurs akcji przedstawiciela branży mediów pozostaje w konsolidacji między 9 zł i 6,5 zł. Próba wybicia z minionego tygodnia zakończyła się na 9,26 zł, a więc dokładnie tam, gdzie przebiega 100-sesyjna średnia krocząca i gdzie znajduje się luka spadkowa z 9 marca. W efekcie tej słabości w środę cena wróciła w obszar konsolidacji, a MACD zaczął zawracać w dół. Od granicy wykupienia odbił się RSI(14). Zakładając, że Agora utrzyma rytm z ostatnich miesięcy, może nas czekać ruch powrotny do 6,5 zł. Po drodze wsparciem jest 7,5 zł.

2. Agroton zatrzymany na 4 zł

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji ukraińskiej spółki porusza się w długoterminowej konsolidacji, w której większość wahań zamyka się w przedziale 4,5–3,1 zł. Od kwietnia cena utworzyła krótkoterminową konsolidację między 4 i 3,6 zł, z której w ostatnim tygodniu wybiła się dołem. Mamy więc krótkoterminowy sygnał sprzedaży, który może sprowadzić cenę do dolnej granicy długoterminowej konsolidacji. Na korzyść tego scenariusza przemawia spadający MACD, który przetestował linię 0, a także zniżkujący RSI(14), który nie dotarł jeszcze do strefy wyprzedania.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.