Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: JSW, Kania i PGNiG

Foto: AFP

1. JSW

1. JSW

Foto: GG Parkiet

JSW najniżej od września 2016 r. Notowania akcji węglowej spółki spadają od początku 2018 r. Bessa zaczęła się z poziomu 110 zł, a w minionym tygodniu wyznaczony został nowy dołek trendu na poziomie 46,72 zł. To najniższy poziom od września 2016 r. JSW idealnie wpisuje się w majowy obraz naszego rynku – szereg czarnych dziennych świec i nowe minima. Spadające średnie z 50 i 200 sesji, zniżkujący MACD oraz układ linii ADX/-DI/+DI potwierdzają siłę niedźwiedzi. Lokalne wyprzedanie może jednak prowokować korektę. Najbliższy opór to 55 zł. Wsparciem jest 40 zł.

2. Kania

2. Kania

Foto: GG Parkiet

Kania w historycznym dołku i ze spadającym nożem. Kurs akcji przedstawiciela branży mięsnej spada od 2013 r. W ostatnim czasie niedźwiedzie uderzyły z podwójną siłą. Pod koniec kwietnia kurs odbił się od nałożonych na siebie średnich z 50 i 200 sesji i skierował na południe. Fali spadkowej towarzyszyły podwyższone obroty. Efekt jest taki, że w czwartek padło historyczne minimum 0,52 zł. Za silną falą wyprzedaży stoją czynniki fundamentalne (biegły rewident odmówił wydania opinii do rocznego sprawozdania finansowego), które dobrze wpisują się w obowiązujący od lat układ kresek.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.