Byki i niedźwiedzie tygodnia

Analiza byków, czyli trzech najsilniejszych spółek od początku 2017 roku...

Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

1. Selvita podwoiła wartość. Od początku roku kurs akcji biotechnologicznej spółki wzrósł o 100 proc., co jest najlepszym wynikiem na GPW, nie licząc spółek o niskiej płynności, groszowej wycenie i tych, na które ogłoszono wezwania (np. Polimex-Mostostal). Aktualnie cena akcji oscyluje przy 58 zł, a w szczytowym momencie, w marcu, sięgała 75 zł. Notowania weszły w fazę korekty i od kilku dni poruszają horyzontalnie. Patrząc jednak przez pryzmat długoterminowej tendencji wzrostowej, Selvita powinna wrócić niebawem na ścieżkę hossy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.