Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Adobestock

1. Biomed Lublin mocno w górę na wysokich obrotach

Foto: GG Parkiet

10 marca kurs wzrósł o 36,8 proc., przy wyższym wolumenie. Na wykresie powstała biała świeca z długim korpusem, położona niemal w punkt na wsparciu 9 zł, wyznaczonym przez minimum z września 2020 r. i wzmocnionym średnią z 50 sesji. Silne odbicie zainicjowało ruch, który w środę sięgał 20,5 zł. To najwyższy pułap od pięciu miesięcy. Kurs przebił 200-sesyjną średnią, a MACD zakręcił w górę na linii 0. W dłuższym terminie to sygnały przesilenia. W krótkim warto uważać na wykupiony RSI i bliskość oporu 25 zł. Najbliższe wsparcie to 13,2 zł (średnia 200-sesyjna).

2. BoomBit broni ważnego wsparcia

Foto: GG Parkiet

Producenci gier są w tym roku pod podażową presją, ale to nie znaczy, że ktoś nie zacznie w końcu łapać dołków. Symptomy takich zagrań widać było na wykresie BoomBitu. W środę kurs akcji odbił się przy wysokim wolumenie od wsparcia w okolicy 16,2 zł. Na wykresie powstała świeca z długim dolnym cieniem. Poprzednie podobne ruchy inicjowały krótkoterminowe zwyżki do najbliższego oporu. Teraz tym ostatnim jest strefa 19,55–20 zł. Jej przebicie otworzyło drogę wyżej, do 23–25 zł. Z kolei przełamanie wspomnianego wsparcia zaneguje wzrostowy scenariusz.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.