Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Adobestock

1. Mabion z dynamicznym wybiciem notowań

Foto: GG Parkiet

Informacja o wejściu w produkcję szczepionek przeciwko Covid-19 wywołała ogromny popyt na walory spółki. Luty papiery kończyły z wyceną 28,9 zł, a w minionym tygodniu kurs sięgał w porywach 98 zł. Wskaźniki RSI, MACD i ATR wystrzeliły, podobnie jak słupki wolumenu. W szerszym ujęciu czasowym cena wybiła się z szerokiej konsolidacji, co stanowi potencjalny sygnał długoterminowego przesilenia. Skala zmienności raczej jednak nie przyciąga długodystansowców, tylko day-traderów. Układ opór i wsparcie to odpowiednio 100 i 50 zł.

2. Cognor przy górnej granicy kanału wzrostowego

Foto: GG Parkiet

W przeciwieństwie do Mabionu kurs akcji producenta wyrobów hutniczych porusza się w spokojnym trendzie wzrostowym. Kanał budowany jest od marca ub.r. i na razie cena respektuje jego granice. W minionym tygodniu kurs wyznaczył nowy szczyt hossy będący jednocześnie wieloletnim maksimum – 2,75 zł. To klasyczny sygnał kontynuacji, potwierdzony rosnącymi średnimi z 50 i 200 sesji. Cena jest przy górnej granicy, a MACD i RSI sygnalizują wykupienie. Rośnie ryzyko krótkoterminowej korekty. Najbliższe wsparcie to 2,05 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.