Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: CCC, Elemental Holding i Energoinstal

Foto: AFP

1. Kurs CCC najniżej od sierpnia 2014 r.

Foto: GG Parkiet

Obuwnicza spółka zaczęła rok od nieudanego ataku na ruchomy opór, czyli 50-sesyjną średnią kroczącą. W czwartek wystąpiła duża luka spadkowa na otwarciu spowodowana rozczarowaniem szacunkowymi wynikami z IV kw. W piątek kurs zaatakował wsparcie 100 zł. Notowania są najniżej od ponad pięciu lat. Siłę niedźwiedzi potwierdził MACD zakręcający w dół pod linią 0, a także układ linii –DI/+DI/ADX oraz RSI(14). Jeśli nie uda się utrzymać 100 zł, będzie to silny sygnał kontynuacji bessy. Oporem pozostaje wspomniana średnia.

2. Elemental Holding z silną korektą w nowy rok

Foto: GG Parkiet

Tytułowa spółka zaliczyła najgorszy start roku na GPW. Do czwartkowego zamknięcia styczniowa strata sięgała 14,8 proc. Choć silny, to spadek ten należy wciąż rozpatrywać w kategoriach korekty trwającego od pół roku trendu wzrostowego. W końcówce tygodnia książkowo zadziałało wsparcie w postaci 50-sesyjnej średniej, na której zatrzymała się spadkowa fala. To dobra okazja do odbicia i powrotu na ścieżkę wzrostową. Jeśli byki jej nie wykorzystają, będzie to oznaka słabości, zwiększająca ryzyko pogłębienia przeceny.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.