Budownictwo

Budownictwo: Znów wojna cenowa?

– W najbliższej przyszłości wyniki budownictwa będą dobre. Można powiedzieć, że obecna sytuacja, związana z rozwojem pandemii, uspokoiła nastroje w branży zarówno pod kątem relacji dużych firm z mniejszymi podwykonawcami, jak i kosztów pracy.
Foto: Fotorzepa, Bartosz Jankowski

Na rynku można zaobserwować zwiększony dostęp do pracowników, ceny podwykonawstwa i materiałów nie podlegają istotnym wahaniom, co przekłada się na realne zaplanowanie przyszłych prac w budżetach kontraktów – powiedział Leszek Gołąbiecki, prezes Grupy Unibep, komentując najnowszy raport Deloitte podsumowujący poprzedni rok. Zdaniem menedżera negatywnym skutkiem pandemii jest brak nowych kontraktów od prywatnych zamawiających, co jest kompensowane relatywnie dużą liczbą zleceń od publicznych zamawiających. Taka nierównowaga może skutkować wzrostem walki o kontrakty, a więc wpłynąć na rentowność. ar

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.