Budownictwo

Budimex kontra pandemia

Infrastruktura to solidny fundament, firma liczy, że nowa fala zakażeń niebawem opadnie.
Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

W środę na spadkowym rynku kurs lidera indeksu WIG-budownictwo i największego generalnego wykonawcy w Polsce trzymał się nieźle, papiery taniały o maksymalnie 1 proc., do 236 zł. Budimex przyznał, komentując wyniki finansowe po trzech kwartałach, że od kilku tygodni przybywa zakażonych pracowników, co wpływa na destabilizację prac i powoduje opóźnienia kolejnych kontraktów. Firma spodziewa się dalszego wzrostu zachorowań wśród załogi i liczy na stabilizację w perspektywie kolejnych kwartałów.

II fala i wyzwania

– W ciągu ostatnich sześciu tygodni odnotowaliśmy ponad 140 przypadków infekcji, co stanowi 1,8 proc. ogólnego zatrudnienia w grupie. W ciągu ostatniego tygodnia dynamika nowych zachorowań wyraźnie spadła. Większość tych osób przechodzi infekcję łagodnie – mówi Dariusz Blocher, prezes Budimeksu. – Poza wszystkimi rozwiązaniami ochronnymi, które wdrożyliśmy wiosną, teraz zabezpieczamy dodatkowo nasze miejsca pracy: wdrożyliśmy zdalną pracę zmianową, dezynfekujemy regularnie powierzchnie biurowe, kierujemy pracowników, będących w grupie ryzyka zakażenia, na testy i pracę zdalną. Do tej pory wykonaliśmy około 1,5 tys. Powiększamy także powierzchnie w biurach budów. Chcemy z jednej strony zapewnić ludzi, że nasze miejsca pracy są bezpieczne, a jednocześnie zachować ciągłość pracy i realizowanych przez nas budów. Zależy nam na utrzymaniu ciągłości pracy budów i obecności pracowników i podwykonawców we wszystkich miejscach wykonywania pracy. Nie bez wyzwań, ale to robimy w tej chwili skutecznie – podkreśla.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.