Budownictwo

Marvipol: Magazynowy boom

Kontrolowany przez Mariusza Książka deweloper mieszkaniowo-magazynowy rusza z nową inwestycją w sojuszu z logistycznym potentatem Panattoni Europe. Partnerzy zbudują centrum magazynowe pod Wrocławiem, Marvipol dodatkowo zarobi na pożyczce udzielonej na zakup gruntu w wysokości 4,76 mln euro (ponad 21 mln zł).
Foto: materiały prasowe

Noga magazynowa w ostatnim czasie napędza wyniki dewelopera – na bieżąco rozpoznawany jest zysk z tytułu postępu prac budowlanych i komercjalizacji, a także wynik ze sprzedaży obiektów inwestorowych. Na początku roku spółka sprzedała udziały w trzech projektach joint venture, w lipcu w dwóch kolejnych.

W lipcu ruszyła budowa centrum logistycznego pod Warszawą, Marvipol zaangażował tu w formie pożyczki 3,15 mln euro, tym samym deweloper ma cztery projekty w realizacji (podwrocławski będzie piątym).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.