Budownictwo

PA Nova: Poprawa w II półroczu

Budowlano-deweloperska grupa spodziewa się poprawy wyników finansowych w II połowie tego roku, jednak pandemia wciąż odciska piętno na działalności i nie będzie to powrót do pełnej formy.

Tomasz Janik, prezes PA Nova.

Foto: materiały prasowe

PA Nova specjalizuje się w budowie nieruchomości przemysłowych i handlowych dla zewnętrznych zamawiających, ma również własny portfel parków i galerii. W I półroczu skonsolidowane przychody zmniejszyły się o ponad 40 proc., do 71 mln zł. Zysk operacyjny skurczył się o 49 proc., do 14,3 mln zł, a czysty zarobek – o 59 proc., do 7,1 mln zł.

W I połowie br. przychody z działalności budowlanej skurczyły się rok do roku o prawie 54 proc., do 36,1 mln zł. Z powodu pandemii inwestorzy, głównie sieci spożywcze, wstrzymali rozstrzygnięcia prowadzonych przetargów, a nawet częściowo wycofali się z wcześniej podjętych decyzji inwestycyjnych. Mocny spadek to także efekt wysokiej bazy: rok wcześniej firma zaksięgowała sprzedaż mieszkań w ramach okazyjnej, kameralnej inwestycji w Niemczech za równowartość 20 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.