Budownictwo

Robyg: Rekordowa kwartalna sprzedaż mieszkań

Notowany na Catalyst deweloper budujący w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i od niedawna w Poznaniu ma za sobą wyśmienity III kwartał.

Eyal Keltsh, wiceprezes Robyga

Foto: materiały prasowe

Spółka podpisała z klientami 1432 umowy deweloperskie, ustanawiając nowy kwartalny rekord. To o 136 proc. więcej rok do roku i o 18,2 proc. więcej wobec najlepszego do tej pory II kwartału br. W ciągu dziewięciu miesięcy Robyg sprzedał 3532 lokale, o 152 proc. więcej niż w osłabionym lockdownem analogicznym okresie ubiegłego roku. Firma tym samym uzyskała najlepszy wśród notowanych deweloperów wynik kwartalny i za dziewięć miesięcy.

Robyg oszacował, że w ciągu trzech kwartałów br. zawarł 3338 umów rezerwacyjnych (są potem konwertowane na mocniejsze, deweloperskie, z rezerwacji łatwiej jest zrezygnować), a plan na cały rok to ponad 4 tys. Na koniec września firma miała w ofercie 1300 lokali – tylko 3 proc. gotowych, a w banku ziemi parcele umożliwiające budowę 23,3 tys. mieszkań. Wyrazem wiary w rynek jest plan zainwestowania w grunty 900 mln zł w tym roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.