REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Sytuacja w branży jest wciąż trudna, ale akcje Trakcji mogą zejść na pniu

Presja na rentowność kontraktów generalnych wykonawców nie tylko nie znika, ale może się zwiększyć. Nic dziwnego, że inwestorzy są wciąż raczej negatywnie nastawieni do branży.
Foto: Fotorzepa, Sławomir Mielnik

Indeks WIG-budownictwo znów jest na dnie, w okolicach 1,9 tys. pkt – czyli dokładnie w tym samym miejscu, co na koniec 2018 r., po gigantycznej przecenie ze szczytowego poziomu 3,7 tys. pkt w maju 2017 r.

Indeks długo puchł na fali inwestycyjnego boomu w Polsce, jednak wkrótce giełdowych graczy odstraszyły szybko rosnące koszty wykonawstwa, które pożerają marże. Część przedsiębiorstw do dziś boryka się z tym obciążeniem, co przekłada się na słabe wyniki finansowe i trudne relacje z kredytodawcami. Trakcja i Elektrobudowa wymagają dokapitalizowania.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA