Budownictwo

Straty do odrobienia w II półroczu

Deweloper specjalizujący się w wyszukiwaniu lokalizacji i budowie obiektów dla sieci (handlowych, stacji paliw czy restauracji fast food) w I połowie 2020 r. poniósł 2,15 mln zł straty operacyjnej i 3,05 mln zł straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej.
Foto: materiały prasowe

Celem jest nadrobienie opóźnień spowodowanych pandemią i odrobienie strat. W lipcu i sierpniu deweloper sprzedał trzy projekty i podpisał przedwstępne umowy sprzedaży kolejnych.

– Kiedy nastał lockdown, sieci postanowiły wstrzymać inwestycje i poczekać na rozwój wydarzeń. Z dzisiejszego punktu widzenia wszystko wygląda lepiej, branża spożywcza ma się dobrze, wróciły budżety na ekspansje, jest popyt na nowe sklepy – komentuje Bartosz Kazimierczuk, prezes i główny akcjonariusz Tower Investments. – W mniejszych miastach jest jeszcze sporo miejsca na parki. W większych rośnie rynek sklepów w parterach budynków mieszkalnych czy biurowych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.