REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Murapol rusza z batalią o uniewinnienie

Deweloper chce dowieść, że KNF nie miała podstaw nakładać na niego 10 mln zł grzywny, rozważa skargę do europejskiego nadzoru i KE.

Kierowany przez Nikodema Iskrę Murapol nie wyklucza wejścia na GPW.

Foto: materiały prasowe

Murapol złożył w Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy, która doprowadziła do nałożenia 10,4 mln zł kar. Deweloper z pierwszej trójki w Polsce, mierząc liczbą sprzedawanych mieszkań, zamierza wykorzystać wszystkie krajowe możliwości anulowania decyzji nadzorcy. Co więcej, nie wyklucza złożenia zawiadomienia do Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) oraz Komisji Europejskiej dotyczącego – zdaniem spółki – nieprawidłowej implementacji postanowień dyrektywy w kontekście nieuprawnionej interpretacji przez KNF przepisów ustawy o ofercie publicznej.

Spór o parkowanie

Chodzi o inwestycję Murapolu w Skarbiec Holding. KNF ukarała dewelopera grzywną 9,9 mln zł (przy maksymalnej karze 10 mln zł) za brak ogłoszenia w 2017 r. wezwania następczego oraz grzywną 0,5 mln zł za naruszenie obowiązków notyfikacyjnych w związku z parkowaniem papierów. Urząd ocenił, że część akcji dla Murapolu trzymały Venture FIZ, HAS i Pruszyński Nieruchomości, zatem Murapol powinien je uwzględniać, podając swój stan posiadania – a to obligowałoby do ogłoszenia wezwania i informowania o wszelkich zmianach w liczbie kontrolowanych przez „wspólników" Murapolu walorów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


ERROR: Macro pageStructure/components/componentVideoComment is missing!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA