Budownictwo

Robyg: Wilanowska megainwestycja

Notowany na Catalyst Robyg ujawnił więcej szczegółów zamkniętej niedawno spektakularnej transakcji zakupu gruntu aż za 263 mln zł w Warszawie. Chodzi o prawie 12-ha działkę w Wilanowie, której potencjał budowlany deweloper szacuje na 104 tys. mkw. PUM (powierzchnia użytkowa mieszkań).
Foto: Adobestock

Przyjmując za GUS, że średnia powierzchnia mieszkania w budynkach wielorodzinnych wyniosła prawie 53 mkw. w 2020 r., można szacować, że deweloper będzie w stanie zbudować na olbrzymiej działce niemal 2 tys. lokali. To nie wszystko, bo wieloetapowa inwestycja powstanie zgodnie z filozofią mixed-use i miasta 15-minutowego – poza mieszkaniówką mają tu powstać sklepy, przedszkola, żłobki czy restauracje.

Robyg nie podaje jeszcze dokładnych danych o lokalizacji ani harmonogramie prac.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.