Budownictwo

Dom Development: będzie dywidenda

Ostatecznie zarząd rekomenduje wypłatę tak, jak przed pandemią, czyli po 9,5 zł na akcję.
Foto: parkiet.com

Zarząd dewelopera mieszkaniowego rekomenduje, by na dywidendę przeznaczyć blisko 240 mln zł, czyli 94 proc. skonsolidowanego zysku netto. To po 9,5 zł na akcję, czyli tyle, ile rekomendowano przed lockdownem, na początku marca - miesiąc później rekomendację zawieszono do czasu wyjaśnienia się sytuacji związanej z pandemią.

„Decyzja o podtrzymaniu rekomendowanej kwoty została podjęta po uwzględnieniu danych z ostatnich pięciu miesięcy, dotyczących wpływu COVID-19 na działalność i finanse spółki, oraz odzwierciedla jej wysoką płynność i silny bilans. Zarząd podtrzymuje intencję wypłacania akcjonariuszom jak najwyższych dywidend przy jednoczesnym utrzymaniu silnego bilansu i wysokiej płynności. W ocenie zarządu, wysoki zwrot z kapitału własnego (ROE) spółki oraz jej grupy umożliwi utrzymanie się w czołówce spółek notowanych na GPW pod względem stopy dywidendy, przy jednoczesnym przeznaczaniu części zysków na wzmocnienie jej bilansu" – czytamy w komunikacie.

Przy kursie z poniedziałkowego zamknięcia, czyli 95,4 zł, stopa dywidendy to 9,96 proc. We wtorek papiery drożały o nawet 3,6 proc., do 98,8 zł.

Dniem ustalenia prawa do dywidendy ma być 7 września, wypłata planowana jest 14 września.

Powiązane artykuły