REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Immofinanz: Zakup wieży za 1,6 mld zł

Immofinanz należy do wąskiego grona spółek z indeksu WIG-nieruchomości, które w ostatnim czasie cieszą się zainteresowaniem inwestorów. W trakcie czwartkowej sesji kurs przebił barierę 100 zł, dochodząc do 101,6 zł. To o prawie 20 proc. więcej niż na początku roku i nominalnie niewiele niżej niż wiosną 2015 r.

Warsaw Spire to jeden z bardziej rozpoznawalnych biurowców w Warszawie.

Foto: http://www.warsawspire.pl

Na parkiecie w Wiedniu notowania wzrosły od ostatniego dołka o 22 proc., do 23,7 euro.

Pęknięciu bariery 100 zł na GPW towarzyszyła spektakularna transakcja. Immofinanz uzyskał zgodę rady nadzorczej na zakup 100 proc. udziałów w głównym budynku Warsaw Spire. 220-metrowa wieża jest wyceniana na 386 mln euro, czyli 1,64 mld zł. Umowa z dotychczasowymi właścicielami – deweloperem Ghelamco i funduszem Madison International Realty – ma zostać podpisana w najbliższych tygodniach, transakcja będzie wymagać zgody UOKiK.

W ciągu nieco ponad roku wartość wieży wzrosła o ponad 10 proc. Kiedy fundusz Madison w kwietniu ub.r. zainwestował w 50 proc. udziałów w Warsaw Spire, budynek został wyceniony na 350 mln euro.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA