Budownictwo

Unibep w szwedzkim programie mieszkaniowym

Grupa może w ciągu sześciu lat dostarczać drewniane moduły dla szwedzkich spółek komunalnych. Ma dwóch konkurentów.
Foto: materiały prasowe

W poniedziałek rano kurs Unibepu rósł o nawet 10 proc., do 9,2 zł. Grupa podpisała umowę ramową w sprawie dostaw standardowych budynków pod klucz w formule generalnego wykonawstwa w ramach wieloletniego szwedzkiego programu inwestycyjnego Allmänyttans Kombohus.

Unibep zaoferował dwie koncepcje czteropiętrowego budynku w technologii modułowej o szkielecie drewnianym. Moduły od lat z sukcesem produkuje na rynek norweski spółka zależna Unibepu, Unihouse.

Unibep będzie mógł zawalczyć o udział w torcie szacowanym na około 25 tys. mieszkań. Firma zainteresowana jest jednak tylko częścią programu obejmującą budowę 2-6 piętrowych budynków (druga to budynki 6-8 piętrowe). Na razie nie ma informacji ile mieszkań z 25-tys. puli przypada na poszczególne części programu. Szwedzki zamawiający - organizacja spółek komunalnych - podpisał umowy ramowe z łącznie trzema podmiotami, dostawcy w ramach zamówień cząstkowych będą wybierani w trybie dialogu konkurencyjnego.

Przetarg zakończony podpisaniem umów ramowych trwał rok. Kontrakty wchodzą w życie 3 czerwca i w trakcie sześciu lat obowiązywania będą podlegać indeksacji.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.