REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Mostostal Warszawa: Papierowa strata przez wzrost wyceny długu

Firma spłaciła pokaźną część pożyczki od hiszpańskiej Acciony.
Foto: materiały prasowe

Mostostal Warszawa mocno poprawił przychody i wyniki operacyjne w I kwartale, ale na poziomie netto był na minusie.

Skonsolidowane przychody budowlanej grupy kontrolowanej przez hiszpańską Accionę wzrosły o 15 proc., do 313 mln zł. Budownictwo ogólne utrzymało wiodący udział, wartość sprzedaży wzrosła o 16 proc., do 160 mln zł. Przychody z kontraktów dla energetyki zwiększyły się o 10 proc., do 99,5 mln zł, a z rynku infrastrukturalnego o aż 25 proc., do 51 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA